Tersine Mühendislik Yöntemi İle SEO

Amerika’yı yeniden keşfetmeyin. Zamanınızı ve paranızı zaten başarılı olan rakiplerinizin stratejilerini öğrenmek ve uygulamak için harcayın. Web sitenizi hurafelere göre değil, kendi doğruladığınız stratejilere göre geliştirin. Zaman kaybetmeyin.

 • 2024 yılı Google sıralama faktörlerine göre hazırlanmış
 • E-ticaret, kurumsal veya blog sitelerine uygun
 • Backlink’e doğru yatırım yapmak isteyenler için
 • Gereksiz bilgiler içermeyen 17 sayfa PDF formatında e-kitap
 • Gerçek sonuçlardan örnekler
 • Orta ve ileri seviye kullanıcılar için
 • Semrush vb. ücretli araçlara erişimi olan kullanıcılar için
 • SEO araçlarına hakim kullanıcılara göre
 • Satın al & indir
*Ücret iadesi yok

Fiyat: 1.000 ₺

Bu E-Kitap Ne İşe Yarar?

Bu e-kitap hem müşterilerimizde hem de kendi markalarımızda uzun süredir uyguladığımız ve çoğunlukla işe yaradığını gördüğümüz white hat yöntemleri içerir. Hiçbiri bir kaç günde sonuç veren çalışmalar değildir ve sektördeki rekabet, trafik hacmi, sezon gibi çok kritik değişkenlere göre sonuçlar değişebilir. Sihirli çözüm, kısayol ya da backdoor değildir.

Temel olarak e-kitapta anlatılan her iş tersine mühendislik yöntemiyle yapılır. Başarılı olmak için yeni yollar aramak yerine güçsüz olmasına rağmen başarılı olmuş bir rakibi bulup nasıl başarılı olduğunu, neleri iyi yaptığını anlıyoruz.

Bu e-kitapta içerik üretmeye değinilmiyor, içerik üretmek apayrı bir konu. E-kitapta içerik üretmek için ihtiyacınız olan, kolay sıralama alabileceğiniz anahtar kelimelere ulaşmayı öğreneceksiniz.

Başarılı Olduğumuz Bazı Örnek Çalışmalar

Aşağıda paylaştığımız başarılı örneklerin hiçbiri gördüğünüz gibi muazzam yüksek hayal ötesi trafikler değil. Zaten anında trafik artışının mümkün olmayacağını, olsa da geçici olacağını net bir şekilde kabul edin ve çalışmaya büyük umutlarla başlamayın. Her başarılı örnek sıkı bir çalışmanın ürünü, ücretli araçlar ve güncel sıralama faktörleri göz önüne alınarak yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktı.

Aşağıda bir e-ticaret markamızın 2023 Kasım sonu başlayan optimizasyon süreci sonrası 2024 Ocak ayı sonunda yaşadığı organik trafik artışı görülüyor.

Aşağıda bir blog sitesinin 2023 Aralık ayında başlayan optimizasyon sonrası 2024 Ocak ayının sonunda yaşanan organik trafik artışı görülüyor.

Aşağıda uzun zamandır içerik girişi yapılmamış, içerikleri diğer rakipler tarafından kopyalanıp yeniden yazılmış, çoğu AI ile üretilen ve trafiği sürekli düşen web sitenin optimizasyonu sonrası organik trafik artışı görülüyor. Ocak 2024 sonunda başlayan optimizasyon eski bir web site olduğu için anında organik trafik artışı gördü. Yükselişin devam etmesi öngörülüyor.

rakip stratejisi
Rakip Analizi

Güçlü ve Zayıf Rakiplerinizi Ayırın

Güçlü rakiplerle yarışmak çoğunlukla sonu hüsranla biten, emek + zaman + para kaybına sebep olan kazanması zor bir yarış. Bunun yerine en güçlü rakibinizle (ve sizinle) yarışan en başarılı zayıfı belirleyip benzer stratejiyi benimsemek en doğrusu. Kanıtlanmış bir stratejiden daha iyisi yoktur.

Neler Var?

E-Kitapta Neler Var?

Birbirini tamamlayan konular var. Doğru anahtar kelimelerle oluşturulmuş topical map, iyi optimize edilmiş görseller, güçlü bir iç linkleme stratejisi ve biraz da kaliteli backlink ile sonuç alabileceğinizi anlatıyoruz. Bu gizli saklı bir gerçek değil elbette, zaten uzun zamandır bilinen bir strateji. E-kitapta bunları hap bilgi olarak nasıl yapabileceğinizi kısaca açıklıyoruz.

E-Kitabı Kullanmak İçin Gereklilikler Neler?

Kullanmayı önerdiğimiz tüm araçlara buraya tıklayarak ulaşabiliriniz.

Faydasını Ne Zaman ve Nasıl Görebilirsiniz?

 • Hedeflediğiniz anahtar kelimeler için web sitenizin trafiğini ve anahtar kelimelerin pozisyonlarını günlük olarak takip etmelisiniz. Böylece doğru/yanlış stratejiyi anlayabilirsiniz.
 • Kaliteli ve benzersiz yardımcı içerik üretmelisiniz. AI araçlarını kullanmanızda bir problem yok.
 • Topical coverage (konu kapsamı) yöntemine uygun şekilde bir içerik stratejisi oluşturmalısınız.
 • Semrush veya Ahrefs benzeri SEO araçlarını kullanmalısınız. Aksi durumda ne rakiplerinizin neler yaptığını anlayabilir ne de araştırma yapabilirsiniz.
 • İçerik üretirken önerilen araçlarda belirtilen içerik optimizasyonu araçlarını mutlaka kullanmalısınız.
 • İçeriklerinizin arama motorlarında sıralama alması için 1-2 ay izin vermeli, haftalık yeni içerik üretmeli, eski içeriklerinizi de sürekli güncel tutmalısınız.

Bu e-kitap konu anlatımı içermez, SEO eğitimi veya içerik üretme öğreticisi değildir.

SEO ve dijital pazarlama konusunda altyapısı olan ama doğru stratejiyi henüz bulamamış, başarılı rakiplerinin stratejilerini öğrenmek isteyen, sabırlı ve düzenli içerik üretebilen kullanıcılar içindir.

Hemen Satın Alın

1.000₺

PDF formatında hazırlanan 2024 Google sıralama faktörlerine uygun e-kitabı bugün satın alın. Markanızın organik aramalardaki hacmini iyileştirin.

 • Orta ve ileri seviye kullanıcılar için
 • Ücretli SEO analiz araçlarına sahip kullanıcılar için
 • Sabırlı kullanıcılar için
 • Her e-kitapta olduğu gibi ücret iadesi yok